Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

İlk başta neden bir internet sitesine sahip olmak istediğinizi belirleyin. Web sitesini satışlarınızı artırmak, şirketiniz hakkındaki bilgilere herkesin

İlk başta neden bir internet sitesine sahip olmak istediğinizi belirleyin. Web sitesini satışlarınızı artırmak, şirketiniz hakkındaki bilgilere herkesin ulaşabilmesi yada kendi portfolyonuzu herkese sunmak için düşünebilirsiniz. Hatta rakip firmalarınızın bu teknolojiyi kullanıyor olması sizin bu konudaki kararlarınızı etkileyebilir. Siteyi ne için oluşturacağınıza karar vermeniz iyi bir planlama yapmanız bu işin en önemli maddesidir.

Ondan sonra iş alan adının bulunmasına geldi. Alan adı seçerken seçeceğiniz alan adının telafuzunun kolay olmasına dikkat etmelisiniz. Birisine web sitemizin adresini söylerken defalarca tekrar etmek zorunda kalmamalıyız. Seçeceğimiz alan adının web sitenizin genel içeriğiyle uyumlu olması arama motorlarında bulunabilme şansınızı arttıracaktır.

Şimdi sıra geldi hosting ve domain almaya. Hosting alırken önemli konulardan biride hosting firmanızın server’ının hızı ve güvenliğidir. Yoksa sitenize giren kişiler sitenizin açılmasını beklerken sıkılabilir yada sitenize saldırı yapılıp sitenizi ele geçirebilirler. Bunun için profesyonel şirketlerden yardım alabilirsiniz.

Sitenizin ana sayfası sizin firmanızı yada blog’unuz için sizi kısa ve öz olarak açıklamalı. Sitenizin tasarımı karışık yada kötü olması ne kadar büyük bir firma olursanız olun sizin müşterilerinize karşı olumsuz bir hava oluşturur. Bunun için sitenizde sade tasarımlar tercih edin. Siteye girenler en kolay biçimde aradığı şeyi bulabiliyorsa site tasarımınız başarılı olmuştur. Ayrıca sitenizde kesinlikle arama butonu ve haritalı ve formlu bir iletişim sayfası olması gereklidir. Sitenizde kullandığınız resimlerde sitenize ve yaptığınız işe uygun resimler olmak zorundadır.

Sitenizde olabildiğince özgün yazılarınız olsun. Bu sizin google tarafından üst sıralara çıkmanız için önemlidir. Sitenizin hangi kelimelerde arandığında çıkmasını istediğinizi keywords olarak sitenize eklemelisiniz.

Sizin firmanızın internette en güzel bir şekilde yayınlanması için uzman firmalardan yardım alın.

Pin It

Leave a Comment