Transfer Baskı Nedir ?

Tampon baskı çeşitli ebatlardaki silikonları kullanılarak metal klişedeki baskıyı eğimli, bombeli, çukur veya düz zeminlere baskı yapma şeklidir.

Tampon baskı çeşitli ebatlardaki silikonları kullanılarak metal klişedeki baskıyı eğimli, bombeli, çukur veya düz zeminlere baskı yapma şeklidir.

Transfer baskı sıcak ve dijital baskı olarakta bilinen bir sublimasyon baskı tekniğidir.
Sunduğu renk zenginliği göz önüne alındığında son yıllarda teknolojiden çok sanatsal bir işlem haline gelmiştir. Transfer baskının tekstil dünyasına geçişi 1950′li yılların sonunda olmakla beraber son yıllarda teknolojninde hızla ilerlemesiyle endüstriyel uygulamalardaki kalite ve süratde aynı oranda artarak transfer baskı uygulamaları promosyon tekstil ürünlerinde yaygın hale gelmiştir.


Transfer baskı kalitesi:
Transfer baskı da Rotogravüre teknolojisi sayesinde çok  kompleks dizaynlar bile mükemmel şekilde basılabilir. Diğer tekstil baskılarında kullanılmayan bu teknoloji transfer baskının tercihinde önemli bir etkendir.

Transfer baskının kullanıldığı alanlar:
Transfer baskı her türlü bay ve bayan giyiminden, iç çamaşırına ve plaj kıyafetlerine kadar sayısız tekstil ürününde kullanılabilir. Promosyon sektöründe ise en çok şapka, tişört ve şemsiye’ye transfer baskı uygulanmaktadır.
Doğal elyaf sublime özelliği gösteren boyar maddeyi almaz. Transfer baskıda verim açısından poliester pamuk karışımlarında pamuk oranı % 30’un altında olmalıdır.
beyaz_sapka_baskili_198_500-300x300 foto1maxi t-shirt_basimi11

Pin It

Leave a Comment