Promosyon Nedir ?

Gelişen dünyamızda firmaların kendilerini yada ürünlerini tanıtmak ve müşterilerinin beğenisine sunmak için kullandıkları en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Gelişen dünyamızda firmaların kendilerini yada ürünlerini tanıtmak ve müşterilerinin beğenisine sunmak için kullandıkları en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Hayatımızın her alanına hitap eden ürünlerde, müşterilerimizle içiçe olarak onlarla bütünlük sağlamak demektir.
Marka değerimizi yükseltmek ve hedef kitlelerimize ulaşmak demektir.
Kendi reklamımızı yaparak insanlarda merak uyandırmak demektir.
İinsanların günlük hayatta kullanabildikleri ürünlerden seçilerek yapılmaktadır. Böylece Hedef kitlenize yarar sağlarsınız.
Promosyonun çeşitli amaçlarından söz edilir. Bunlardan bir gruplandırma şekli, Promosyonun hitap ettiği gruplara yöneliktir. Buna göre genel amaçlar şunlardır.
Satış gücünü desteklemek, Ürünün pazarlamasında aracı kuruluşların kabullenmesinin ve desteklerinin sağlanması, Tüketicilere ürünün satışının arttırılması
Burada dikkatlice yapılan bir inceleme genel amaçların daha çok satışa yönelik olduğunu ortaya çıkaracaktır.
Bu hiçbir zaman promosyonun iletişim amaçları olmadığı anlamına gelmez. Ancak, kabul etmek gerekir ki, promosyon özellikleri açısından daha çok satışın arttırılmasına yöneliktir.
Daha açık bir ifadeyle, promosyon üreticiden tüketiciye kadar geçen kanal seviyesindeki ürünün hareketini hızlandırmayı ve satışı arttırmayı amaçlar.

Promosyon ürünleri olarak şu grupları sıralayabiliriz.
Ajanda, sunum dosyası, klasör, anahtarlık, duvar saati, porselen kupa, bloknot, bayrak, kristal plaket, kalemlik, t-shirt, flamalar, duvar saatleri, kalemler, saat, defter, çanta, kalem, evrak çantası, ahşap masa seti, termos bardak, plaket, tükenmez kalem, kalem seti, mouse pad, kağıtlık, şapka, takvim, masa saatleri, masa setleri, vip setler, çakı, mobil şarj cihazı (powerbank), taşınabilir bellek (usb), geri dönüşümlü kalem, kraft defter, post-it..

Pin It

Leave a Comment